layer

Aktualności

Aktualności

Koncerty

layer

W tym miejscu znajdziecie rekomendowane przez nas, najciekawsze koncerty w historii współczesnej muzyki. Brakowało nam takiego serwisu, gdzie można znaleźć wyselekcjonowaną i wysoką jakościowo bazę w jednym miejscu.

Wyszukaj koncert

Muzyczna mapa Polski

layer

Dowiedz się więcej o polskich artystach, poznaj ich korzenie. Znajdź na mapie.

Znajdź na mapie

Przestrzeń dla dzieci i młodzieży

layer

Edukujemy, poznajemy. Specjalnie dla najmłodszych nasi przewodnicy stworzyli playlisty oraz gry i zabawy, przez które dzieci i młodzież lepiej poznaje polską scenę muzyczną.

Sprawdź

Quizy i gry dla dorosłych

layer

Łączymy i zachęcamy do poznawania twórczości polskich artystów przez różne formy aktywności. Przekonaj się sam.

Sprawdź
layer

Aktualności

Aktualności

30.12.2021

Obejrzyjcie ponad 7 godzin warsztatów online z polskimi artystami i edukatorami

W 2021 roku, który się kończy, zorganizowaliśmy 5 warsztatów online z udziałem gości specjalnych - trwały one łącznie ponad 7 godzin:

* dwa z nich dotyczyły muzykujących dzieci i młodzieży

* dwa kolejne - edukacji kulturalnej, rozwojowi rynku muzycznego w czasach cyfrowych, analizie tego jak zmienia się odbiór muzyki w dobie streamingów i pandemii

* jeden - obecności, dystrybucji, promocji i pierwszy kroków młodych artystów w sieci.

 

Wszystkie 5 warsztatów online z grudnia 2021 roku znajdziecie tutaj > https://przestrzenmuzyki.pl/warsztaty

 

Podczas warsztatów Stanisław Trzciński - założyciel naszego portalu - gościł znakomitych artystów, twórców, a zarazem ludzi współtworzących polski rynek muzyczny i edukatorów muzycznych. Poniżej znajdziecie warsztaty online udostępnione na naszym kanale Youtube portalu PrzestrzenMuzyki.pl (zasubskrybuj nas)

 

➡️ Viola Łabanow

 

Warsztat online #1 PrzestrzenMuzyki pl - strefa dla najmłodszych. Tematem jest szeroko pojęte muzykowanie najmłodszych i wszystko co się z tym wiąże w Polsce.

Viola Łabanow, klawesynistka, animatorka, założycielka i prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, członek Zarządu Polskiej Rady Muzycznej. Twórczyni popularnego cyklu spotkań dla dzieci SMYKOFONIA. 

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziau, Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od wielu lat związana z Warszawską Operą Kameralną. Aktywnie dział‚a na rzecz upowszechnienia standardów edukacji muzycznej i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w edukacji muzycznej w Polsce. Jest zwolenniczką zmian systemowych wspierających rozwój amatorskiego muzykowania i powszechny dostęp do edukacji muzycznej dla wszystkich dzieci, nie tylko najzdolniejszych.

 

➡️ Agnieszka Franów-Żelazny

 

  • Warsztat online #2 PrzestrzenMuzyki pl - strefa dla najmłodszych. Tematem jest szeroko pojęte muzykowanie najmłodszych i wszystko co się z tym wiąże w Polsce.

Agnieszka Franków - Żelazny, jedna z najbardziej uznanych dyrygentek chóralnych w Polsce i Europie, profesor sztuk muzycznych, pedagog. Od 2006 roku dyrektor artystyczna Chóru NFM (wcześniejsza nazwa – Chór Filharmonii Wrocławskiej).

Z kierowanymi przez siebie zespołami zrealizowała ponad 1200 utworów chóralnych oraz blisko 300 wokalno-instrumentalnych, dokonała ponad 22 nagrań płytowych i wielu prawykonań muzyki polskiej. Agnieszka Franków - Żelazny jest wyjątkową artystką o wielkiej wrażliwości muzycznej, dla której praca z chórem jest ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.

 

➡️ Maciej Zieliński

 

  • Warsztat online #3 PrzestrzenMuzyki pl - edukacja kulturalna. Tematem jest obecność twórców i artystów w świecie cyfrowym, rozwój rynku muzycznego czy analiza tego, jak zmienia się odbiór muzyki w dobie streamingów i pandemii.

Maciej Zieliński, kompozytor. Otrzymał wiele nagród w konkursach kompozytorskich w kraju i za granicą.

Jego utwory były wykonywane w ramach festiwali takich jak: Warszawska Jesień, Warszawskie Spotkania Muzyczne, Forum Lutosławskiego, Musica Polonica Nova, Gaude Mater, AudioArt, XIV Synthesizer-Musik-Festival w Brunszwiku, Musica del Novecento w Rzymie, European Youth Music Festival Copenhagen ’96, Park Lane Festival w Londynie, Światowe Dni Muzyki w Rumunii, a także wydane na płytach przez EMI Music Polska, PWM, Dux, ZPR Records, Universal Music, Polskie Nagrania, Acte Préalable oraz Polskie Radio. 

Płyta z I Kwartetem smyczkowym w wykonaniu kwartetu DAFO, wydana przez PWM/Dux, otrzymała nagrodę „Fryderyk 2002”, a w roku 2012 Maciej Zieliński był nominowany do tej nagrody w kategorii Kompozytor Roku. Jest też znanym kompozytorem muzyki filmowej, za którą otrzymał m.in.: „New Filmmakers LA Award”, 3 nominacje do Polskich Nagród Filmowych „Orły” oraz nominację do „Crystal Pine Award” na International Sound and Film Music Festival w Chorwacji. Napisał muzykę do kilkuset reklam. Był moderatorem Międzynarodowych Kursów Kompozytorskich w Radziejowicach. 

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Mariana Borkowskiego, jest też absolwentem Royal Academy of Music w Londynie. 

Maciej Zieliński jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich (w latach 2013-2015 pełnił funkcję wiceprezesa Związku a od czerwca 2015 jest członkiem Zarządu), Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, Stowarzyszenia Artystów i Wykonawców Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W latach 2002-2007 pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Od 2004 jest członkiem Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Kompozytorów Polskich, a od 2005 członkiem Komisji Rewizyjnej ZAiKS-u.

 

➡️ Tomek Lipiński

 

  • Warsztat online #4 PrzestrzenMuzyki pl - edukacja kulturalna. Tematem jest obecność twórców i artystów w świecie cyfrowym, rozwój rynku muzycznego czy analiza tego, jak zmienia się odbiór muzyki w dobie streamingów i pandemii.

Tomek Lipiński, muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. 

Obecnie jest członkiem prezydium zarządu ZAIKS, gdzie zajmuje stanowisko członka zarządu – skarbnika.

 

➡️ Marek Kościkiewicz

 

  • Warsztat online #5 PrzestrzenMuzyki pl - muzyka. Tematem jest obecność, dystrybucja, promocja i pierwsze kroki młodych artystów na rynku muzycznym, a przede wszystkim w sieci.

Marek Kościkiewicz, muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Założyciel zespołu De Mono. W latach 1974–1979 był członkiem artystycznego zespołu „Gawęda”. Jako autor stworzył piosenki dla wielu polskich gwiazd. W 1990 założył firmę fonograficzną Zic Zac Music Company. W 1996 został szefem wytwórni BMG Poland. W latach 90. współtworzył oraz wydawał magazyn muzyczno-kulturalny „Machina”.

 

Posłuchajcie sami, zobaczcie! Poznajcie wszystkie tegoroczne warsztaty obecne na naszej platformie PrzestrzenMuzyki.pl

 

Partnerzy

Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.